SŠSZČ Buratino

Aktuality

Tábor Slniečkové cestovanie

Foto Lokalita Sninské rybníky privítala 21 účastníkov tábora Slniečkové cestovanie /ZŠ Kežmarská 28/. Čakali ich tu: kúpalisko, prechádzky do prírody, hry, súťaže.
Vedúce tábora: Mgr. J. Kapcová a G. Krillerová

Tábor Veselí cestovatelia

Foto V júli sa uskutočnil tábor Veselí cestovatelia/ZŠ Kežmarská 28. Účastníci tábora navštívili Zádielskú dolinu, košické ZOO, Jasovskú jaskyňu a ranč Ortáše.
Vedúce tábora: Mgr. M. Gašpiriková a Ing. K. Repovská

Angličtina hrou na SZŠ Tr.SNP 104

Foto Krúžok Angličtina hrou prebiehal po celý rok hravou formou. Deti sa s chuťou zapájali do jednotlivých aktivít a konverzovali po anglicky. Plán krúžku naplnil očakávania a splnil ciele a úlohy na začiatku roka stanovené.
Vedúca krúžku: Mgr. Marcela Bukovičová Fotogaléria

Turisticko-poznávací krúžok na Alpinke

Foto Dňa 18.5.2013 sa žiaci z turisticko-poznávacieho krúžku vybrali na výlet na Alpinku. Aby to nemali veľmi jednoduché, museli najprv zdolať turistický chodník cez Bankov až tak sa dostali na Alpinku, kde strávili krásne odpoludnie plné zábavy.
Vedúca krúžku: Mgr. Ľubica Bandová   Fotogaléria

Pankuškové fašiangy

Foto Túlavá topánka /ZŠ Kežmarská 28/ sa vybrala 9. februára 2013 na výlet na Plejsy, kde sa konali "Pankuškové fašiangy". Odviezli sme sa do Krompách historickým vláčikom, tam po nás prišiel autobus, s ktorým sme sa vyviezli do lyžiarskeho strediska Plejsy. Bolo nám tam veselo, hrala nám hudba z pódia, kde sa predstavili rôzne regionálne súbory, najedli sme sa "pankuškoch"...  Fotogaléria

Kreatívny krúžok na výlete

Foto Deň víťazstva nad fašizmom sme strávili v zostave Natálka, Bonka, Sára, Wewe, Laci a Darka stratení v Stratenej. Od rána sme si užívali cestu vlakom cez naše nádherné Slovensko. Po prechádzke okolo majestátneho vodopádu sme sa poopaľovali na Stratenskej píle a túru zavŕšili obedom na Dedinkách.
Mgr. Darina Starnová - ved. krúžku Fotogaléria

Krúžok filmového diváka

Foto S blížiacim sa Svetovým dňom ´Pohybom ku zdraviu´ sa sme v rámci krúžku Filmového a divadelného diváka zúčastnili maratónu ´CITYRUN´ v Košiciach a zároveň tak podporili detských diabetických pacientov. Otestovali sme svoju kondičku, dobre sa zabavili a určite sa ho zúčastníme aj o rok. Fotogaléria

Krúžok Šťastné deti a Šikovne ruky

Foto Činnosť týchto krúžkov je naozaj pestrá: výroba pozdravov na MDŽ, návšteva dinoparku, aktivity na ihrisku na Terase, futbalový zápas na sídlisku, maľovanie na tvár.
Vedúca krúžkov Mgr. Henrieta Hrabovská Fotogaléria

Usilovné včielky

Foto Pozdravy, pohľadnice, rôzne koláže kvetov, prírody, krajinky, figúrky či postavičky z odpadového materiálu si deti vedia vyrobiť v našom kreatívnom krúžku "Usilovné včielky". Činnosť s deťmi v krúžku sa snažíme prispôsobiť ročnému obdobiu, sviatkom a k iným príležitostiam.
Ved. krúzku: Alena Turtákova  Fotogaléria

Ukáž čo vieš

Foto Keďže sa nám pekne oteplilo a konečne prišla dlho vytúžená jar s deťmi s kreatívneho krúžku "Ukáž čo vieš", sme sa vybrali na prechádzku mestom. Na potulkách mestom sme obdivovali krásy prírody a kultúrne pamiatky nášho mesta.
Ved. krúzku: Zlatica Turtákova  Fotogaléria

Túlavé topánky

Foto Cieľom krúžku Túlavé topánky /KC Sládkovičova 3, Košice/ je ponúknuť deťom zmysluplné využitie voľného času. V rámci krúžku navštevujeme rôzne miesta v okolí Košíc; pričom deti pohybom a pobytom na vzduchu objavujú krásy prírody, no i utužujú svoje zdravie.
Ved.krúžku: Mgr. Silvia Slivková  Fotogaléria

Kreatívny krúžok krpcov

Foto V rámci krúžku sme sa v komunitnom centre zabávali zhotovovaním prác ponuky „pani Jesene“ (rôzne figúrky z gaštanov, práce z listov), vyrábali jesenné aj zimné ozdoby na okná. Veľkú radosť mali deti pri vyrábaní vianočných pozdravov a ozdôb. Potešili sa taktiež maľovaniu na textil, i vyrábaniu valentínskych prekvapení, či aktivitám spojených s Veľkou nocou. Ved.krúžku: Mgr. Silvia Slivková  Fotogaléria

Pravoslávie

Foto Členovia krúžkov /PCO Hlavna 68/ sa aktívne zapojili do výtvarného projektu Pravoslávie. V sobotu 12.04.2013 deti kreslili, pracovali s latkami, kartónom, korálkami. Verime že na súťaži budú ich práce vysoko ohodnotené!
Ved.krúžku Mgr. Matúš Spišák Fotogaléria

Olympiada v RJ v Michalovciach

Foto Členovia krúžkov RJ /ZŠ Kežmarska 28, ved. Mgr. Anna Magurova a SG Petzvalova 4, ved. Mgr. Adriana Lauffova/ sa zúčastnili Krajského kola ORJ v Michalovciach. Blahoželame viťazom ORJ - Simone Mižikovej, Tatiane Ponickej a Martine Žakarovskej! Fotogaléria

Ján Gáll, Ladislav Staňo mladší a my

Foto Boli sme na výstave, na akej sme doteraz neboli. Prečo? Lebo sme videli diela učiteľa, ktorý učí v základnej škole, do ktorej chodíme. A to ešte nie je všetko!
Vedúca krúžku: Mgr. M. Šafaříková  Fotogaléria

Krúžok Cyrilo-metodskej tradície

Foto V tomto školskom roku 2012/2013 krúžok Cyrilo-metodskej tradície navštevuje 15 žiakov. Cieľom našich hodín je oboznámiť deti s bohatou historickou identitou nášho národa. Článok

Krúžok Hravá ruština

Foto V krúžku Hravá ruština /ZŠ Kežmarská 28, Košice/ pracuje 7 žiakov. Od začiatku svojej činnosti žiaci sa naučili azbuku, čítať a písať. Spoznali niektoré ruské rozprávky, zapojili sme sa do akcie Ruský film. Článok

Pravoslávne Vianoce v PCO

Foto V PCO /ul. Hlavná 68, Košice/ sa uskutočnil koncert na počesť Pravoslávnych Vianoc. Na koncerte sa zúčastnili členovia krúžkov.

Dopoludnie s ruským jazykom v CVČ Domino

Foto 12. januára sa v CVČ Domino uskutočnilo podujatie Dopoludnie s ruským jazykom, v ktorom sa zúčastnili členovia záujmových krúžkov s ZŠ Kežmarská 28, SZŠ Trieda SNP 104, SG Petzvalova 4. Žiaci mali hry, súťaže aj divadelné predstavenie Partizánska balada v RJ. Fotogaléria

Krúžok Filmového diváka /ZZŠ Trieda SNP 104/

Foto Je piatok. Žiaci sa tešia, lebo príde ujo Peťo. S očakávaním sledujú, aký film im dnes premietne. Dnes to bolo „Lego ninjago“. Žiaci v tichosti sledovali film. Potom každý nakreslil, čo sa mu vo filme najviac páčilo. Z prác urobili výstavku a vybrali tie najkrajšie.
Ved. krúžku Bc. Hajdú Peter

Krúžky „Radosť“ a „Raduj sa“

Foto Pred Vianocami sme si s deťmi chceli vyrobiť stromčeky, darčeky a snehuliakov. Tak sme začali sme súťažiť, kto pri dopočítaní do 20 vyrobí najviac krepových guliek. Z nich sme lepili na papier stromčeky, darčeky a snehuliakov. Takisto sme vyrábali malé darčekové škatuľky, do ktorých si potom mohli zabaliť maličkosti, bižutériu alebo sladkosti. Vedúca krúžku: Mgr. Katarína Krajníková   Fotogaléria

Kreatívny na ZŠ Moldava nad Bodvou

Foto Činnosť krúžku sme zahájili v októbri, kedy sme plietli náramky priateľstva. Po zhliadnutí animovaného film "Čeburaška a krokodíl Gena" sme sa pustili do ilustrácie filmu a pokúsili sa o vytváranie korálkových zvieratok. Pred Vianočnými sviatkami sme začali s pečením perníkov, výrobou vianočných ozdôb, pozdravov pre svojich blízkych a známych.
Ved. krúžku Mgr. Helena Sopková

MILOVNÍCI RUSKÉHO UMENIA na ZŠ Moldava nad Bodvou

Foto Krúžok Milovníci ruského umenia navštevujú 16 žiakov VII.B a IX.B triedy, ktorí sa učia ruský jazyk ako druhý cudzí jazyk. Cieľom krúžku počas tohto školského roka je prehĺbiť záujem žiakov o ruský jazyk a literatúru, ruskú kultúru a umenie, rozvíjať estetické cítenie, komunikačné a interpretačné zručnosti žiakov, podnecovať tvorivosť žiakov. Článok

Krúžok Matriošky na ZŠ Moldava nad Bodvou

Foto V školskom roku 2012/2013 krúžok Matriošky navštevuje 16 žiakov VIII. A triedy. Cieľom krúžku je prehĺbiť záujem žiakov o ruský jazyk a literatúru, ruskú kultúru, rozvíjať estetické cítenie, komunikačné a interpretačné zručnosti žiakov.
V rámci 8.ročníka Ruského filmu v školách sme si pozreli animovaný film „Čeburaška a krokodíl Gena“, zároveň prebehol kvíz o filme a pustili sme sa do ilustrácie filmu. Fotogaléria

Vianočné posedenie na SZŠ Trieda SNP 104

Foto V posledný deň v škole /SZŠ Trieda SNP 104/ pred Vianocami mali naši členovia rôznych krúžkov posedenie pri jedličke. Žiaci už začiatkom decembra krásne vyzdobili svoje triedy. Spolu s vedúcimi krúžkov nacvičili krátky program, v ktorom recitovali a spievali. V rámci vianočných dielničiek ukázali svoju zručnosť. Na záver si pochutili na medovníčkoch a iných dobrotách a zapriali si pekné sviatky a veľa zdravia v ďalšom roku. Fotogaléria

Turisticko-poznávací krúžok na Košických rozprávkových Vianociach 2012

Foto Žiaci z Turisticko-poznávacieho krúžku pri ZŠ Drábova 3 sa 8.12.2012 vybrali na Košické rozprávkové Vianoce. Vo Východoslovenskom múzeu si pozreli výstavu Krakovských betlehemov. Prešli sa centrom mesta okolo predajných stánkov a niečo si aj kúpili. Potom sa vybrali na čertovskú jazdu rozprávkovou električkou s Mikulášom, anjelmi, čertom a ďalšími rozprávkovými bytosťami. V chladnom počasí im dobre padlo chvíľu si posedieť a vypiť čaj v teplej cukrárni.
Vedúca krúžku: Mgr. Ľubica Bandová  Fotogaléria

Turisticko-poznávací krúžok na potulkách mestom

Foto Dňa 24.11.2012 sa žiaci z Turisticko-poznávacieho krúžku vybrali na potulky mestom pričom navštívili Botanickú záhradu, v ktorej obdivovali krásu rastlín a ich kvetov, zaujali ich kaktusy a mäsožravé rastliny. Navštívili aj Technické múzeum v centre mesta, kde si zasa mohli pozrieť rôzne technické predmety a prístroje z minulosti a niektoré aj osobne vyskúšať.
Vedúca krúžku: Mgr. Ľubica Bandová  Fotogaléria

Činnosť krúžkov Šťastné deti a Šikovné ruky

Foto Činnosť krúžkov s deťmi sme sa snažili prispôsobiť ročnému obdobiu a sviatkom, ktoré sa v nich oslavujú. Na stretnutí sme si z deťmi nazbierali opadané listy zo stromov a vyrábali ruže, ktoré sme zväzovali do kytičiek. Na staré, čisté fľaše sme maľovali rôzne obrázky a nápisy, farbami na sklo. Halloween sme s deťmi pripomenuli kresbami tekvíc, kostier a netopierov.
Vedúca krúžku Mgr.Henrieta Hrabovská Fotogaléria

Výlet na Bankov

Foto Počasie nám prialo, tak sme sa s deťmi vybrali na opekačku na Bankov. Všetci sme zbierali v lese drevo a spoločnými silami sa nám podarilo založiť ohník. Deti už boli netrpezlivé, aj hladné tak sa pečeným klobáskam veľmi tešili. Okrem toho sa mohli vyšantiť s loptou, na veľkej lúke. Myslím si že výlet mal úspech a určite si ho ešte zopakujeme na jar.
Vedúca krúžku Mgr.Henrieta Hrabovská Fotogaléria

LEGO krúžok

Foto Takto pracujeme na LEGO krúžku /SZŠ trieda SNP 104 Košice/. Rozvíjame fantáziu a zručnosť žiakov.
Vedúca krúžku: Mgr. Alžbeta Mitteleová   Fotogaléria
 
© Súkromné školské stredisko záujmovej činnosti BURATINO Petzvalova 4, Košice Valid XHTML 1.0 Transitional